Kelly's Riffels - Bolognese Style, 130 g
Rdiged crisps with Bolognese flavour
£3.75
(£28.85 / kg, Price shown includes 5% VAT.
Varieties:
Features & Advantages
- Vegan
- Made with Austrian potatoes
- Extra crispy
Related products
Description
Ingredients
Potatoes, Vegetable oils (Sunflower, Rapeseed[1]), Natural Aromas, Sugar, Salt, Basil , Spices, Onion Powder, Garlic powder, Tomato Powder, Yeast Extract
- in varying proportions by weight
Nutritional Information
| Nutritional Information | per 100 g |
|---|---|
| Calories | 2173 / 519 kJ / kcal |
| Fat | 32 g |
| from Saturated fatty acids | 2,9 g |
| Carbohydrates | 49 g |
| from Sugar | 3,6 g |
| Fibre | 4,6 g |
| Protein | 5,8 g |
| Salt | 1,6 g |
Legal information
| Responsible food business operator: | Kelly Ges.m.b.H., Hermann-Gebauer-Straße 1, 1220, Wien, Austria, www.kellys.at |
|---|
Similar products
Customer Reviews
English reviews written for Kelly's Ribbed - Bolognese Style
Magazine Articles:
-
Great Britain: Free standard delivery from £69.90
-
Free
returns More than 11.500 products
Secure payments
with SSL encryption technology