Küfferle Stuffed Toy Bunny with Original Chocolate Carrots, 27 g
Chocolates and Cuddles
£11.95
(£442.59 / kg, Price shown includes 5% VAT.
Features & Advantages
- With 2 chocolate carrots
- Fine milk chocolate
- Mini Easter Bunny stuffed toy
Similar products
Description
Surprise! This cuddly little bunny comes filled with two fine milk chocolate carrots by Küfferle. It makes the perfect gift for children and also the perfect gift for Easter.
| Item no.: | LS-85138 |
|---|---|
| Content: | 27 g |
| EAN: | 9003600851387 |
| Manufacturer No.: | 85138 |
| Brands: | Küfferle |
| May Contain Traces Of: : | H - Nuts |
| Storage Information: | Store in a cool, dry place protected from light |
Ingredients
Sugar, Cocoa butter, Whole milk powder, Cocoa paste, Skim milk powder, 5,6 % Hazelnuts , emulsifierE (Soy lecithin), Clarified Butter, Aroma
Nutritional Information
| Nutritional Information | per 100 g |
|---|---|
| Calories | 2324 / 555 kJ / kcal |
| Fat | 36 g |
| from Saturated fatty acids | 18 g |
| Carbohydrates | 49 g |
| from Sugar | 38 g |
| Protein | 8,3 g |
| Salt | 0,25 g |
Legal information
| Responsible food business operator: | Lindt & Sprüngli (Austria) GmbH, Hietzinger Hauptstraße 1A, 1130 , Wien, Austria, www.lindt.at |
|---|
Customer Reviews
English reviews written for Küfferle Stuffed Toy Bunny with 2 Chocolate Carrots
Magazine Articles:
-
Great Britain: Free standard delivery from £69.90
-
Free
returns More than 11.500 products
Secure payments
with SSL encryption technology