Savoury & Sweet Snacks

Whether you're planning a party or just looking to stock up on munchies for movie nights on the couch, we've got you covered with our range of sweet and savoury goodies from around the world. Choose from scrumptious biscuits, crunchy party snacks, luscious chocolates and more!

Shop by category

Filter & sort

Price Highlights Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Snacks: 1 - 30 of 1447 items

Ragusa Hazelnut Chocolate Bar

Ragusa Hazelnut Chocolate Bar, Classic (100 g)

  • Made with whole hazelnuts
  • Finest praline filling
  • Choose from dark, classic or white chocolate
£3.00 (£30.00 / kg)

Delivery by October 12

Austria Mozartkugeln Chocolate Pralines

Austria Mozartkugeln Chocolate Pralines, 16 pieces (264 g)

  • With chocolate, marzipan and nougat cream
  • The most famous Austrian chocolates
  • A piece of Austrian culture
£5.75 (£21.78 / kg)

Delivery by October 12

Ragusa Gift Package

Ragusa Gift Package, Dark Chocolate (400 g)

  • Choose from three flavours
  • Finest praline filling
  • Whole hazelnuts
£13.60 (£34.00 / kg)

Delivery by October 12

Manner Neapolitan Wafers

Manner Neapolitan Wafers, 300g -​ 4 pieces

  • Traditional speciality
  • 5 thin, crisp wafers
  • With hazelnut cocoa cream
£5.45 (£18.17 / kg)

Delivery by October 12

Torino Fine Swiss Chocolate

Torino Fine Swiss Chocolate, Dark Chocolate (100 g)

  • Generous filling
  • Hazelnut and almond cream
  • Two flavours
£2.61 £3.50 (£26.10 / kg)

Delivery by October 12

Casali Rum Coconut Chocolates

Casali Rum Coconut Chocolates, 750 g

  • With a liquid rum core
  • With a lot of crispy milk chocolate
  • Like going on a summer holiday
£13.60 (£18.13 / kg)

Delivery by October 12

Austria Mozartkugeln Chocolate Pralines in a Box

Austria Mozartkugeln Chocolate Pralines in a Box, 18 pieces (297 g)

  • With marzipan and nougat
  • Covered in dark chocolate
  • Perfect as a gift
£8.15 (£27.44 / kg)

Delivery by October 12

Orbit White Raspberry Pomegranate

Orbit White Raspberry Pomegranate, Bottle (64 g)

  • With added microgranules
  • Gentle tooth cleaning*
  • Raspberry & pomegranate
£3.70 (£57.81 / kg)

Delivery by October 12

Soletti Pretzel Sticks

Soletti Pretzel Sticks, 230 g

  • Original recipe since 1949
  • Only 3.1% fat
  • No added flavour enhancers
£2.55 (£11.09 / kg)

Delivery by October 12

Tony's Chocolonely Milk Caramel Sea Salt 32%

Tony's Chocolonely Milk Caramel Sea Salt 32%, 180 g

  • 32% cocoa content
  • 100% slave-free
  • Crunchy caramel
£4.45 (£24.72 / kg)

Delivery by October 12

Bounty Minis

Bounty Bounty Minis, 227 g

  • 7 pieces
  • Individually wrapped
  • Chocolate with coconut pulp
£3.00 (£13.22 / kg)

Delivery by October 12

Alnatura Organic Lentil Cakes

Alnatura Organic Lentil Cakes, 100 g

  • Rich in protein
  • Free from gluten
  • Great as a snack
£1.65 (£16.50 / kg)

Delivery by October 12

Ragusa For Friends

Ragusa For Friends, Dark Chocolate (132 g)

  • Whole hazelnuts
  • Delicate praline filling
  • Choose from white, milk or dark chocolate
£5.20 (£39.39 / kg)

Delivery by October 12

Chocolate with Liqueur Filling - Without Sugar Crust

Camille Bloch Chocolate with Liqueur Filling -​ Without Sugar Crust, Cognac (100 g)

  • Made with popular liqueurs and brandies
  • Light and dark chocolates
£3.00 (£30.00 / kg)

Delivery by October 12

Kelly's JUMPYS Paprika

Kelly's JUMPYS Paprika, 75 g

  • Puffed
  • With paprika flavour
  • For those who love savoury snacks
£2.75 (£36.67 / kg)

Delivery by October 12

Tony's Chocolonely Milk Chocolate 32%

Tony's Chocolonely Milk Chocolate 32%, 180 g

  • Pure chocolate pleasure
  • Made to Fairtrade standards
  • 100% slave-free
£4.45 (£24.72 / kg)

Delivery by October 12

Camille Bloch Mousse Chocolat - Dark Chocolate

Camille Bloch Mousse Chocolat -​ Dark Chocolate, 100 g

  • Generously filled
  • Extra fluffy mousse
  • Makes a lovely gift
£3.00 (£30.00 / kg)

Delivery by October 12

Tony's Chocolonely Tiny Mix

Tony's Chocolonely Tiny Mix, 900 g

  • Contains 100 mini Tony's squares
  • 10 different varieties
  • Ideal as a gift
£27.50 (£30.56 / kg)

Delivery by October 12

BIO PRIMO Organic Lentil Cakes

BIO PRIMO Organic Lentil Cakes, 90 g

  • Crunchy source of protein
  • 100% organic lentils from Turkey
  • Vegan & gluten-free
£1.30 (£14.44 / kg)

Delivery by October 12

Manner Lemon Wafers

Manner Lemon Wafers, 400 g

  • Crisp & delicate
  • Citrus-fresh aroma
  • With real lemon juice
£5.45 (£13.63 / kg)

Delivery by October 12

Napoli Dragee Keksi Classic

Napoli Dragee Keksi Classic, 150 g

  • Austrian traditional sweets
  • With dark and milk chocolate
  • Irresistibly delicious
£3.70 (£24.67 / kg)

Delivery by October 12

Camille Bloch Mousse Chocolat - Milk Chocolate

Camille Bloch Mousse Chocolat -​ Milk Chocolate, 100 g

  • Generously filled
  • Extra fluffy mousse
  • Makes a lovely gift
£3.00 (£30.00 / kg)

Delivery by October 12

Austria Mozartkugeln Chocolate Pralines - White Chocolate

Austria Mozartkugeln Chocolate Pralines -​ White Chocolate, 231 g

  • Fine nougat core
  • With fairtrade cocoa
£5.75 (£24.89 / kg)

Delivery by October 12

BeKind Dark Chocolate Nuts & Sea Salt

BeKind Dark Chocolate Nuts & Sea Salt, Pack of 3 (90 g)

  • Sweet and salty
  • With whole nuts & sea salt
  • Gluten-free
£3.20 (£35.56 / kg)

Delivery by October 12

Manner Large Wafer Bars

Manner Large Wafer Bars, 18x75g (1.350 g)

  • Crunchy wafers
  • With fine aromatic hazelnut cream filling
  • A Viennese original
£23.00 (£17.04 / kg)

Delivery by October 12

Organic Dark Chocolate Marzipan-Nougat Bar

Alnatura Organic Dark Chocolate Marzipan-​Nougat Bar, 40 g

  • Dark chocolate
  • Organic
  • Vegan
£1.55 (£38.75 / kg)

Delivery by October 12

Tony's Chocolonely Dark Almond Sea Salt 51%

Tony's Chocolonely Dark Almond Sea Salt 51%, 47 g

  • Dutch dark chocolate
  • Strong, nutty taste
  • 51% cocoa content
£1.80 (£38.30 / kg)

Delivery by October 12

Organic Labooko "70% Cocoa / 30% Milk Bar"

Zotter Chocolate Organic Labooko "70% Cocoa / 30% Milk Bar", 65 g

  • Without added sugar
  • Refined with vanilla pod powder
  • Exciting milk chocolate alternative
£3.95 (£60.77 / kg)

Delivery by October 22

Zotter Chocolate Organic Salted Caramel

Zotter Chocolate Organic Salted Caramel, 70 g

  • Made without alcohol & gluten-free
  • A perfect combination
  • Flavoured with a little almond nougat
£3.95 (£56.43 / kg)

Delivery by October 12

Zotter Chocolate Organic 100% Madagaskar Labooko

Zotter Chocolate Organic 100% Madagaskar Labooko, 65 g

  • Light earthy and coffee nuances
  • Roasted nutty, woody notes
  • Intense berry aroma
£3.95 (£60.77 / kg)

Delivery by October 12