Chips & Snacks for the Perfect Football Experience

Filter & sort

Price Highlights Brands Certifications
Filter

Snacks for Football Fans: 1 - 30 of 151 items

Soletti Pretzel Sticks

Soletti Pretzel Sticks, 230 g

  • Original recipe since 1949
  • Only 3.1% fat
  • No added flavour enhancers
£2.27 £2.55 (£9.87 / kg)

Delivery by October 13

Kelly's JUMPYS Paprika

Kelly's JUMPYS Paprika, 75 g

  • Puffed
  • With paprika flavour
  • For those who love savoury snacks
£2.45 £2.75 (£32.67 / kg)

Delivery by October 13

Soletti Sesame Pretzel Sticks

Soletti Sesame Pretzel Sticks, 230 g

  • For a fun party
  • Famous Soletti quality
  • 100% Austrian flour
£2.27 £2.55 (£9.87 / kg)

Delivery by October 13

Soletti goldfischli Mix

Soletti goldfischli Mix, 150 g

  • Crispy and savoury
  • Without palm oil
  • The ideal snack for movie nights
£1.51 £1.70 (£10.07 / kg)

Delivery by October 13

Kelly's Peanut & Caramel Donuts

Kelly's Peanut & Caramel Donuts, 100 g

  • Exciting taste combination
  • Irresistibly crispy
  • Without artificial flavour enhancers
£2.27 £2.55 (£22.70 / kg)

Delivery by October 13

Seeberger Microwave Popcorn, Sweet

Seeberger Microwave Popcorn, Sweet, 90 g

  • With a sweet coating
  • Quick & easy to prepare
  • No palm oil
£0.75 £0.85 (£8.33 / kg)

Delivery by October 13

Kelly's POPCORNCHIPS Cheese

Kelly's POPCORNCHIPS Cheese, 140 g

  • Made in Austria
  • Made with 100% Austrian corn & the best rapeseed oil
  • 40% less fat than conventional potato chips
£2.45 £2.75 (£17.50 / kg)

Delivery by October 13

Alnatura Organic Red Lentil Crackers - Lentil Dal

Alnatura Organic Red Lentil Crackers -​ Lentil Dal, 150 g

  • Rich in protein
  • Asian seasoning
  • Enjoy as a snack or with dips
£2.23 £2.50 (£14.87 / kg)

Delivery by October 13

Pringles Sweet Paprika

Pringles Sweet Paprika, 40 g

  • Spicy-sweet with a smoky aroma
  • Extra crispy & very flavourful
  • A delicious snack
£0.91 £1.00 (£22.75 / kg)

Delivery by October 13

Kelly's Snips

Kelly's Snips, 150 g

  • Fluffly snack
  • Pleasantly mild flavour
  • With Austrian-grown corn
£2.45 £2.75 (£16.33 / kg)

Delivery by October 13

Kelly's LinsenChips seasoned with Sea Salt

Kelly's LinsenChips seasoned with Sea Salt, 90 g

  • Conscious snacking fun
  • 40% less fat
  • Vegan & gluten-free
£2.02 £2.25 (£22.44 / kg)

Delivery by October 13

Schalk Mühle Organic Spelt Pumpkin Seed Crackers

Schalk Mühle Organic Spelt Pumpkin Seed Crackers, 80 g

  • With the finest organic ingredients
  • Free from palm oil & lactose
  • High in protein
£2.36 £2.65 (£29.50 / kg)

Delivery by October 13

Seeberger Sugar Roasted Peanuts with Sesame Seeds

Seeberger Sugar Roasted Peanuts with Sesame Seeds, 150 g

  • With a delicious sesame crunch
  • Crunchy snack
  • Roasted peanut kernels
£1.51 £1.70 (£10.07 / kg)

Delivery by October 13

Sapore di Sole Taralli with Chilli

Sapore di Sole Taralli with Chilli, 250 g

  • Made from the best organic ingredients
  • Italian specialty
  • Delicious snack
£4.06 £4.50 (£16.24 / kg)

Delivery by October 13

Soletti SuperSize

Soletti SuperSize, 160 g

  • 22 cm in length
  • 4 practical portion packs
  • Contains only 3.1% fat
£2.27 £2.55 (£14.19 / kg)

Delivery by October 13

Alnatura Organic Spelt Crackers - Plain

Alnatura Organic Spelt Crackers -​ Plain, 100 g

  • With wholegrain spelt
  • Vegan
  • Ideal for on the go
£1.28 £1.45 (£12.80 / kg)

Delivery by October 13

Kelly's Salted Popcorn Chips

Kelly's Salted Popcorn Chips, 140 g

  • Made from the best Austrian corn
  • Low in fat
  • Refined with sea salt
£2.45 £2.75 (£17.50 / kg)

Delivery by October 13

Alnatura Organic Corn Rolls, Mild Salsa

Alnatura Organic Corn Rolls, Mild Salsa, 125 g

  • Corn snack with salsa spice
  • Crunchy & flavourful without heat
  • Ideal with dips
£2.05 £2.30 (£16.40 / kg)

Delivery by October 13

ültje Roasted & Salted Peanuts

ültje Roasted & Salted Peanuts, 180 g

  • A popular classic
  • Rich in protein
  • Vegan
£2.36 £2.65 (£13.11 / kg)

Delivery by October 13

Alnatura Organic Grissini - Olive Oil

Alnatura Organic Grissini -​ Olive Oil, 110 g

  • Vegan wheat bread sticks
  • With oregano & paprika
  • Ideal for dipping
£1.66 £1.85 (£15.09 / kg)

Delivery by October 13

Alnatura Organic Corn Minis - Sour Cream & Onion

Alnatura Organic Corn Minis -​ Sour Cream & Onion, 50 g

  • Savoury, crisp and airy
  • Puffed corn with sour cream and onion flavour
  • Gluten-free
£1.20 £1.35 (£24.00 / kg)

Delivery by October 13

NONGSHIM Onion-Flavoured Rings (Yangparing)

NONGSHIM Onion-​Flavoured Rings (Yangparing), 50 g

  • Typical Korean snack
  • Aromatic onion taste
  • Crispy and savoury snack
£1.51 £1.70 (£30.20 / kg)

Delivery by October 13

Organic Mini Pretzels, without Salt on Top

Alnatura Organic Mini Pretzels, without Salt on Top, 100 g

  • Crunchy, aromatic & mildly salty
  • Vegan, without yeast & salt topping
  • For snacking & decorating
£1.10 £1.25 (£11.00 / kg)

Delivery by October 13

ültje Roasted Peanuts without Salt

ültje Roasted Peanuts without Salt, 180 g

  • A crunchy protein source
  • Great for parties
£2.36 £2.65 (£13.11 / kg)

Delivery by October 13

Schalk Mühle Organic Spelt Flaxseed Crackers

Schalk Mühle Organic Spelt Flaxseed Crackers, 80 g

  • Deliciously crunchy
  • Vegan & free from palm oil
  • Rich in protein & fibre
£2.36 £2.65 (£29.50 / kg)

Delivery by October 13

Chips Cracker Premium spicy & coated in sea salt

Soletti Chips Cracker Premium spicy & coated in sea salt, 100 g

  • Fresh from the oven & crispy
  • 13% fat
  • Made in Styria, Austria
£1.86 £2.05 (£18.60 / kg)

Not available at the moment

Kelly's Roasted & Salted Peanuts

Kelly's Roasted & Salted Peanuts, 500 g

  • A classic snack
  • Intense flavour
  • With pure sunflower oil
£4.92 £5.45 (£9.84 / kg)

Delivery by October 13

Alnatura Organic Whole Grain Pretzels

Alnatura Organic Whole Grain Pretzels, 125 g

  • Crunchy, salty & tasty
  • Contains 81% whole wheat flour
  • Vegan recipe
£1.38 £1.55 (£11.04 / kg)

Delivery by October 13

Alnatura Organic Cheese Biscuits - Gouda

Alnatura Organic Cheese Biscuits -​ Gouda, 80 g

  • A delicious savoury snack
  • Finely seasoned
  • Goes well with wine
£2.05 £2.30 (£25.63 / kg)

Delivery by October 13

Alnatura Organic Corn Tortilla Chips - Natural

Alnatura Organic Corn Tortilla Chips -​ Natural, 125 g

  • Deliciously crunchy
  • Seasoned with sea salt
  • Perfect with dips and sauces
£1.76 £1.95 (£14.08 / kg)

Delivery by October 13