Bahlsen - Sweet Favourites for Delicious Breaks

Traditional biscuit & gingerbread specialities

Filter & sort

Price Type of Nutrition
Filter

Bahlsen: 3 items

Bahlsen Contessa Original

Bahlsen Contessa Original, 200 g

  • Vegetarian recipe
  • Crispy chocolate coating
  • With cinnamon, cloves and orange peel
£5.00 (£25.00 / kg)

Delivery by October 09

Bahlsen Jupiter - Milk Chocolate

Bahlsen Jupiter -​ Milk Chocolate, 200 g

  • Soft and moist gingerbread
  • Fine milk chocolate
  • A harmonious, sweet flavour
£5.00 (£25.00 / kg)

Delivery by October 09

Bahlsen Akora - Milk Chocolate

Bahlsen Akora -​ Milk Chocolate, 150 g

  • Soft texture
  • Fruity and spicy
  • With a rich apple and apricot filling
£4.05 (£27.00 / kg)

Delivery by October 09

Founded more than 130 years ago, Bahlsen is a defining name in fine baked goods rooted in German baking tradition. Its refined biscuit and gingerbread specialities are carefully made to tried-and-tested recipes. A responsible approach to ingredients continues to shape this well-known brand today.