Lipton Tea
Tea: 17 items
Lipton Black Tea - Orange, 20 Tea bags
- Fruity and refreshing notes of orange
- Fine black tea
- Perfect for tea lovers
£2.55 (£75.00 / kg)
Delivery by October 12
Lipton Black Tea - Vanilla Caramel, 20 Tea bags
- Sweet and balanced
- Enjoy hot or as a refreshing drink
- Perfect for tea lovers
£2.40 £2.55 (£70.59 / kg)
Delivery by October 12
Lipton Black Tea Chai, 20 Tea bags
- Best enjoyed hot
- Intensely aromatic
- 20 tea bags
£2.55 (£75.00 / kg)
Delivery by October 12
Lipton Peach Paradise fruit tea, 20 Teabags (34 g)
- Intense peach and hibiscus
- Naturally caffeine-free
- Compostable tea bags
£3.22 £3.40 (£94.71 / kg)
Delivery by October 12
Lipton Golden Chamomile Herbal Tea, 26 g
- 66% fine camomile
- Mild honey & vanilla flavour
- Naturally caffeine-free
£3.22 £3.40 (£123.85 / kg)
Delivery by October 12
Lipton Black Tea - Peach Mango, 20 Tea bags
- 20 tea bags
- Fruity and exotic
- Delicious both hot and cold
£2.55 (£75.00 / kg)
Delivery by October 12
Lipton Smooth Mint Herbal Tea, 20 tea bags (30 g)
- Spearmint & Peppermint
- Naturally without caffeine
- Compostable tea bags
£3.22 £3.40 (£107.33 / kg)
Delivery by October 12
Lipton Black Tea - Forest Fruits, 20 Tea bags
- Intense and fruity
- For tea lovers
- In practical tea bags
£2.55 (£85.00 / kg)
Delivery by October 12
Lipton Topseller Collection Variety Pack, 180 tea bags (285 g)
- Perfect to sample different varieties
- 12 different flavours
- 15 tea bags of each flavour
£31.00 (£108.77 / kg)
Delivery by October 12
Lipton Black Tea - English Breakfast, 20 Tea bags
- Contents: 20 tea bags
- Full-bodied tea
- Practical packaging
£2.55 (£55.43 / kg)
Delivery by October 12
Lipton Black Tea Apple Rhubarb, 20 tea bags (30 g)
- Strong black tea with apple and rhubarb
- Pyramid tea bags ensure full flavour & aroma
- Herbal tea bags
£2.55 (£85.00 / kg)
Delivery by October 12
Lipton Lemon Ginger Refresh Fruit Tea, 34 g
- Fresh lemon meets spicy ginger
- Naturally caffeine-free
- Compostable tea bags
£3.22 £3.40 (£94.71 / kg)
Delivery by October 12
Lipton "Discovery Collection" Black Tea Gift Set, 50 Tea bags
- Contents: 50 tea bags
- Easy to prepare
- Elegant gift pack
£8.30 (£101.22 / kg)
Delivery by October 12
Lipton Black Tea - Earl Grey, 20 Tea bags
- Contents: 20 tea bags
- Ideal as a gift
- Perfect hot or as a refreshing drink
£2.55 (£79.69 / kg)
Delivery by November 13
Lipton Black Tea - Lemon, 20 Tea bags
- Fresh and revitalising
- Natural lemon aroma
- Perfect for tea lovers
£2.55 (£75.00 / kg)
Delivery by October 21
Lipton Black Tea Blue Fruits, 20 tea bags (34 g)
- Full-bodied black tea with wild berries
- Pyramid tea bags for a full flavour
- Sustainably grown
£2.55 (£75.00 / kg)
Delivery by October 21
Lipton Black Tea Tropical Fruits, 20 tea bags (34 g)
- Black tea with tropical fruits
- Full aroma and colour in every cup
- Plant-based tea bags
£2.55 (£75.00 / kg)
Delivery by October 21
Magazine Articles:
Discover Piccantino:
-
Great Britain: Free standard delivery from £69.90
-
Free
returns More than 11.950 products
Secure payments
with SSL encryption technology