Milka Smiling Bunny - Nuts, 95 g
Very popular Easter treat
£2.01 £4.05 -50%
(£21.16 / kg, Price shown includes 5% VAT.
Features & Advantages
- Alpine milk chocolate with hazelnut
- Crunchy & aromatic
- Ideal for the Easter basket
Similar products
Description
Milka's Smiling Bunny with Nuts is a delicious combination of Alpine milk chocolate and crunchy hazelnut pieces. The perfect Easter treat with a crunchy bite and smooth melting chocolate!
| Item no.: | TG-1748185 |
|---|---|
| Content: | 95 g |
| EAN: | 7622210584267 |
| Manufacturer No.: | 1748185 |
| Brands: | Milka |
| May Contain Traces Of: : | H - Nuts |
| Storage Information: | Store in a cool, dry place protected from light |
Ingredients
Nutritional Information
| Nutritional Information | per 100 g |
|---|---|
| Calories | 2315 / 553 kJ / kcal |
| Fat | 34 g |
| from Saturated fatty acids | 18 g |
| Carbohydrates | 53 g |
| from Sugar | 51 g |
| Fibre | 2,7 g |
| Protein | 7,1 g |
| Salt | 0,25 g |
Legal information
| Responsible food business operator: | Mondelez Österreich GmbH, Schönbrunner Straße 297-307, 1120, Wien, Austria, verbraucherservice@mdlz.com |
|---|
Customer Reviews
English reviews written for Milka Smiling Bunny - Nuts
1 customer review in all languages
5,0 out of 5 stars
| 5 stars | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 stars | | 0 | (0%) |
| 3 stars | | 0 | (0%) |
| 2 stars | | 0 | (0%) |
| 1 Stars | | 0 | (0%) |
1 review
We do not have any reviews in English yet, but we do have 1 review available in another language.
- No reviews available
Popular categories:
-
Great Britain: Free standard delivery from £69.90
-
Free
returns More than 11.500 products
Secure payments
with SSL encryption technology