Our Most Beautiful Products for Valentine's Day

Filter & sort

Price Highlights Brands Certifications Type of Nutrition
Filter

Valentine's Day: 1 - 30 of 56 items

TEEKANNE Cheeky Flirt Fruit Tea

TEEKANNE Cheeky Flirt Fruit Tea, 20 double chamber teabags (55 g)

  • Pomegranate and blackberry flavour
  • With rosehip & hibiscus
  • Great as an ice tea
£2.88 £3.20 (£52.36 / kg)

Delivery by October 13

Manner Large Wafer Bars

Manner Large Wafer Bars, 18x75g (1.350 g)

  • Crunchy wafers
  • With fine aromatic hazelnut cream filling
  • A Viennese original
£20.86 £23.00 (£15.45 / kg)

Delivery by October 13

TEEKANNE Früchtegarten Fruit Tea - Hot Love

TEEKANNE Früchtegarten Fruit Tea -​ Hot Love, 20 double chamber bags (60 g)

  • Raspberry & vanilla
  • Delicious both hot and cold
  • 20 double chamber bags
£2.88 £3.20 (£48.00 / kg)

Delivery by October 13

The Finest Nougat Confectionery from Vienna

Ildefonso The Finest Nougat Confectionery from Vienna, 15 pieces (150 g)

  • Made from the best hazelnuts
  • 100% sustainable cocoa
  • 7 light & dark layers
£7.05 £7.85 (£47.00 / kg)

Delivery by October 13

Lindt Mini Pralines Nougat

Lindt Mini Pralines Nougat, 165 g

  • Harmonious selection
  • Hand layered
£10.12 £14.45 (£61.33 / kg)

Delivery by October 13

Sonnentor Organic Spring Kiss Herbal Tea

Sonnentor Organic Spring Kiss Herbal Tea, Loose, 80 g

  • Fruity nuances
  • Delightful mix
  • With soft mint
£4.06 £4.50 (£50.75 / kg)

Delivery by October 13

Zotter Chocolate Biofekt POP Kiss Pralines

Zotter Chocolate Biofekt POP Kiss Pralines

  • With 8 pralines
  • Contains alcohol
  • Ideal Valentine's Day gift
£7.31 £8.15

Delivery by October 13

Pukka Love Organic Herbal Tea

Pukka Love Organic Herbal Tea, 24 g

  • Herbal blend
  • Pleasant flavour
  • Caffeine-free
£3.72 £4.15 (£155.00 / kg)

Delivery by October 13

Lindor Chocolate Truffles - Double Chocolate

Lindt Lindor Chocolate Truffles -​ Double Chocolate, 137 g

  • 100% milk chocolate
  • Smooth, melting centre
  • Handy sharing pack
£7.31 £8.15 (£53.36 / kg)

Delivery by October 13

Mitzi Blue "Sky of Love" Chocolate

Zotter Chocolate Mitzi Blue "Sky of Love" Chocolate, 70 g

  • For butterflies in your stomach
  • With red raspberry hearts
  • Decorated with cornflowers
£2.57 £3.70 (£36.71 / kg)

Delivery by October 13

Sonnentor Organic All the Best Herbal Tea

Sonnentor Organic All the Best Herbal Tea, Loose tea, 50 g

  • Harmonious, invigorating blend
  • Intense aroma of fresh herbs
  • With low-THC hemp
£4.06 £4.50 (£81.20 / kg)

Delivery by October 13

Zotter Chocolate Labooko "For You and Me"

Zotter Chocolate Labooko "For You and Me", 70 g

  • Combines two unique pleasures
  • A perfect pair: fruity and chocolatey
  • Great as a gift
£3.56 £3.95 (£50.86 / kg)

Delivery by October 13

Spice for Life Organic Rose Pepper Berries - Pink Life

Spice for Life Organic Rose Pepper Berries -​ Pink Life, 50 g

  • A real rarity
  • Similar in taste to pepper
  • Fine, fruity aftertaste
£5.60 £6.25 (£112.00 / kg)

Delivery by October 13

Zotter Chocolate I Love You!

Zotter Chocolate I Love You!, 70 g

  • Fine bittersweet chocolate with raspberry filling
  • Refreshing and sour taste
£3.56 £3.95 (£50.86 / kg)

Delivery by October 13

TEEKANNE LOVE Blueberry & Blackberry

TEEKANNE LOVE Blueberry & Blackberry, 45 g

  • Wonderful fruity flavour
  • With stevia leaves
  • In practical tea bags
£2.88 £3.20 (£64.00 / kg)

Delivery by October 13

Farmer-Rabensteiner vulgo Graf Pumpkin Seed Oil Heart Candy

Farmer-Rabensteiner vulgo Graf Pumpkin Seed Oil Heart Candy, 100 g

  • Great design
  • Pumpkin seed flavour
  • Ideal as a gift
£2.79 £3.10 (£27.90 / kg)

Delivery by October 13

Farmer-Rabensteiner vulgo Graf Raspberry Heart Candy

Farmer-Rabensteiner vulgo Graf Raspberry Heart Candy, 100 g

  • Delicious hard candies
£2.79 £3.10 (£27.90 / kg)

Delivery by October 13

Zotter Chocolate Organic Labooko "Bouquet of Flowers"

Zotter Chocolate Organic Labooko "Bouquet of Flowers", 70g

  • 1x Almond Roses
  • 1x Cashew Praline & Meadow Flowers
  • With colourful petals
£3.56 £3.95 (£50.86 / kg)

Delivery by October 13

Sonnentor Organic All the Best Spice Blossom Blend

Sonnentor Organic All the Best Spice Blossom Blend, Package, 40 g

  • Harmonious interplay of spices
  • Versatile
  • Diverse ingredients
£3.98 £4.45 (£99.50 / kg)

Delivery by October 13

ZAGLER MÜSLIBÄR Organic Crunchy Love

ZAGLER MÜSLIBÄR Organic Crunchy Love, 500 g

  • Made of the best raw materials
  • Sweetened with blossom honey
  • A heavenly treat
£6.97 £7.75 (£13.94 / kg)

Delivery by October 13

Dolfin Mini Bars Carré 9 Love

Dolfin Mini Bars Carré 9 Love, 40 g

  • 9 small Napolitains
  • Gift wrapped
  • Belgian chocolate
£4.50 £5.00 (£112.50 / kg)

Delivery by October 13

Zotter Chocolate A Gift For You!

Zotter Chocolate A Gift For You!, 70 g

  • With 70% cocoa content
  • Refined with the finest champagne distillate
  • Fine raspberry flavour
£3.56 £3.95 (£50.86 / kg)

Delivery by October 13

Zotter Chocolate For you - NougatVariation

Zotter Chocolate For you -​ NougatVariation, 70g

  • Extra dark milk chocolate
  • With chopped hazelnut nougat
  • 60% cocoa
£3.56 £3.95 (£50.86 / kg)

Delivery by October 13

With Love - Organic Raspberry & Coconut Chocolate

Zotter Chocolate With Love -​ Organic Raspberry & Coconut Chocolate, 70g

  • Raspberry chocolate & fruit
  • With real vanilla
  • Coconut chocolate
£3.56 £3.95 (£50.86 / kg)

Delivery by October 13

Sonnentor All the Best Blossom Magic Salt

Sonnentor All the Best Blossom Magic Salt, Shaker, 90 g

  • Sweet and sour blend
  • Wonderfully fragrant
  • Versatile
£3.38 £3.75 (£37.56 / kg)

Delivery by October 13

Viani Alimentari Tartufi Dolci Truffles in Gift Packaging

Viani Alimentari Tartufi Dolci Truffles in Gift Packaging, 125 g

  • Two types of chocolates
  • Handmade
  • In pretty gift wrapping
£10.98 £12.20 (£87.84 / kg)

Delivery by October 13

Zotter Chocolate Biofekt POP "With Love" Pralines

Zotter Chocolate Biofekt POP "With Love" Pralines, 48 g

  • 8 varieties
  • Some contain alcohol
  • Hand made
£7.31 £8.15 (£152.29 / kg)

Delivery by October 13

Frunix Currant-Cranberry Lozenges

Frunix Currant-​Cranberry Lozenges, 90 g

  • Not too sweet
  • Berry taste
  • Free from fructose, gluten & sorbitol
£3.31 £3.70 (£36.78 / kg)

Delivery by October 13

Zotter Chocolate Organic Red Roses + Raspberries

Zotter Chocolate Organic Red Roses + Raspberries, 70 g

  • Delicious milk chocolate
  • With rose marzipan
  • Fruity raspberry ganache
£3.56 £3.95 (£50.86 / kg)

Delivery by October 13

Farmer-Rabensteiner vulgo Graf Schilcher Heart Candies

Farmer-Rabensteiner vulgo Graf Schilcher Heart Candies, 100 g

  • Sweeten any gift basket
£2.79 £3.10 (£27.90 / kg)

Delivery by October 13