TEEKANNE - Ginger Teas

Classic and spicy to tangy and fruity tea blends with ginger

Filter & sort

Price Brands
Filter

Ginger: 3 items

TEEKANNE Ginger and Turmeric

TEEKANNE Ginger and Turmeric, 18 tea bags (32,40 g)

  • Deep, rich flavour
  • Invigorating warmth
  • Carefully selected ingredients
£2.25 (£69.44 / kg)

Delivery by October 12

TEEKANNE Ginger

TEEKANNE Ginger, 18 tea bags (36 g)

  • For warming tea moments
  • Natural recipe
  • Aromatic and refreshing
£2.25 (£62.50 / kg)

Delivery by October 12

TEEKANNE Ginger and Lemon

TEEKANNE Ginger and Lemon, 20 tea bags (35 g)

  • Bright freshness & gentle warmth
  • Rich in essential oils
  • An aromatic, refreshing infusion
£2.25 (£64.29 / kg)

Delivery by October 27